Gribskovs konfirmander springer ud

Gribskovs konfirmander har givet deres ja - eller er på vej til at gøre det

Af
Jens Berg Thomsen

konfirmationer Forårstid er lig med konfirmationstid, og Gribskovs mange konfirmander skal selvfølgelig i avisen. Her er en liste over samtlige af dettte års konfirmander - både de, der har sagt ja, og de kommende. Ugepostens fotograf Jan F. Stephan var på plads i Søborg Kirke i fredags på store bededag klokken 12 og forevigede holdet af konfirmander.

Blistrup Kirke

Store bededag klokken 10.30: Jonas Ramstedt Bach Camilla Bendix Larsen Pernille Hilde Caroline Offendal Bach Thomas Rømer Hansen Gabriel Juul Andersen Oscar Bonne Gudmand-Høyer Michael Houdam Andreasen Store bededag kl 12.30: Patrick Lindencrone Stehr Conrad Leon Andersen Truelsen. Kristi himmelfarts dag kl 10.00 Lærke Mylord Markersen Nicoline Lindemark Møller Mortensen Cecilie Claven Rasmussen Mads Claven Rasmussen Sigurd Krogh Niclas Tony Klitgaard Lukas Emil Henning Christoffer Slettebjerg Olsson Nikita Daniel Pedersen

Flere har sagt ja, og andre er på vej til at gøre det blandt årets konfirmander i Gribskov.

Flere har sagt ja, og andre er på vej til at gøre det blandt årets konfirmander i Gribskov.

Gilleleje Kirke

Konfirmation fredag den 12. maj klokken 10.00: Anton Bertram Jespersen Maria Helena Augustinus John Grant Christensen Maja Louise Holm Jensen Lauritz Nim Grønbech Tobias Strandby Møller Nikolai Giovanni Rose Tino Giovanni Rose Mille Kirstein Sko Jasmin Søderkvist Sørensen Matias Wils Konfirmation fredag den 12. maj klokken 12.00: Oscar Emil Foss Annesen Frederik Otto Bæk Mads Henning Milan Hansen August Mallte Kampmann Kasper Rømer Kappelhøj Jakob Blossfeld Kongsløv Madeleine Dorthea Bjørnlund Kousgaard Line Frank Larsen Jakob Vonger-Lausen Andreas Bjørstrup Mogensen Christoffer Nymark Mogensen Natasja Beck Lindorf Olsen Jakob Grue Poulsen Nikolai Theis Scharling Lucas Rungsted Rodriquez Sjölin Olivia Ørn Bylov Sørensen Phillip Overgaard Thomsen Konfirmation lørdag den 13. maj klokken 10.00: Patrick Brogstad Steinstø Nannus Elisasen Anton Grebel Hansen Emil Valentin Schønnemann Kristian Lind Thorbjørn Hippe Drasbæk Magnus Milton Olsen Ulv Aqqaluk Olmedo Gabe Konfirmeres lørdag den 13. maj klokken 12.00: Mathilde Chili Otto Jørgensen Caroline Havsgaard Øland Peter Bjergstad Nilsson Mike Melchior Tiedemann Victor Riisgaard Celine Stoltz Egesø Mikkel Alexander Olsen Julie Amalie Kjersgaard Benjamin Bent Rudi Jensen Alexander Anton Vestergaard

Søborg og Mårum Kirker

Konfirmationer Store Bededag 12. maj 2017 i Søborg kirke Klokken 10.00: Thea Louise Plum Lindkilde Signe Lykke Bukhave Nielsen Louise Lykke Dyberg Olsen Rebekka Dyberg Simonsen Anne Hørup Slot Astrid Møller Toftegaard Sofie Klinkby Mansa Sofie Herløv Zwicki Mayntzhusen Klokken 12: Sebastian John Kleis Larsen Oscar de Neergaard Kathlin Bjørnstad Kaya Louise Just Simone Tindal Brun Ladegaard Marie Ahlmann Hasselager Lukas Lolk Tækker Martin Nordahl Petersen Camilla Holmgaard Nikolajsen

Mårum Kirke

Konfirmation i Mårum Kirke Kristi himmelfarts dag klokken 10.30: Caline Annemone Bredtoft Clara Bonnesen Østergaard Emilie Rank Johansen Filippa Anker Kristensen Freja Kofoed Larsen Josefine Jehg Andersen Benjamin Bernhard Schwærter Jakob Juel Hamborg Louis Gustav Kjeldgaard Couppe Oskar Peter Dahl

Vejby Kirke

Konfirmationer i Vejby kirke 14. maj 2017 kl. 10.00 Oscar Reynaldo Birkedal Patrick Broch Mikkel Bay Glüsing Ida Juel-Kristensen Jens Juhl-Holm Albert Kildevang Knudsen Alexander Rosenberg Linde Mathias Møller Jonathan Kruse Petersen Niels Jakob Pilemand Lucas Laurits Schwærter

Tibirke Kirke

Konfirmation i Tibirke søndag 21. maj 2017 kl. 10.00 Juliane Ingeborg Trampe Frydensberg Benjamin Windahl Halle Malte Just Larsen Magnus Bro Lundgren Gustav Axel Monberg Nick Nielsen Anna-Louise Bonde Bøgebjerg Olsen Holger Skorstengaard Tjalve Luka Liebmann Utzon

Esbønderup Kirke

Konfirmation i Esbønderup St. Bededag 12. maj 2017. Klokken 9.30: Laura Wolff Bruun Anitta Vesth Marker Dahlquist Anna Ward Glarfort Charlene Gabrielle Linke Clara Honoré Hansen Emilie Ward Glarfort Erica Østrup Emil Vedel Thage Jonathan Gundelund Meyn Magnus Hultgreen Bay Olsen Klokken 11.30: Jeanne Rahr Jensen Josefine Salgaard Stougaard Laura Tingsted Sørensen Mia Kjellmann Nielsen Signe Krogsgaard Gudnason Nikolaj Vindahl Kjob Sebastian Krogsgaard Gudnason Thomas Thulin Nygaard-Jensen Tobias Ditlefsen Caprani William Nybo Petersen August Al-Erhayem Jørgensen Thorbjørn Hippe Drasbæk

Græsted Kirke

St. Bededag, fredag den 12. maj 2017 klokken 10.00: Mads Brunhøj Andersen Frederik Leerbæk Fyrsterling Oskar Braunschweig Hansen Benjamin Mahler Jørgensen Stine Lindberg-Pedersen Emilie Hammer Møller Emma Schmidt Nick Shaun Brown Sørensen Sofie Westring Sørensen St. Bededag, fredag den 12. maj klokken 12.00: Asbjørn Heine Jensen Marie-Louise Nicole Pålsson Jensen Pernille Jordy Jensen Lukas Brinch Justiniano Martin Præst Lindorf Rasmus Nymark Lund Nakita Helena Dybro Stoltenberg Oscar Kruse Sørensen Lucas Thorsson Sine Bøge Velser Casper Stonor Werner Søndag den 14. maj kl. 10.30: Klara Larsen Lea Linda Bejning Andersen Mads Svanholm Hansen Mikkel Andersen Nicolai Larsen Oscar Plesner Bergholdt Sandra Ørts Jensen Simone Eriksen Simon Slettebjerg Johannessen Stefanie Nielsen

Publiceret 17 May 2017 07:00

Ugeposten Gribskov nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få nyheder hver dag Ugeposten Gribskov
SENESTE TV