Ugepostens fotograf Jan F. Stephan var på plads i Søborg Kirke på store bededag klokken 12.
Ugepostens fotograf Jan F. Stephan var på plads i Søborg Kirke på store bededag klokken 12.
Del på Facebook
Del på Twitter
Udskriv
Send e-mail

Gribskovs konfirmander springer ud

Gribskovs konfirmander har givet deres ja - eller er på vej til at gøre det










konfirmationer Forårstid er lig med konfirmationstid, og Gribskovs mange konfirmander skal selvfølgelig i avisen.

Her er en liste over samtlige af dettte års konfirmander - både de, der har sagt ja, og de kommende. Ugepostens fotograf Jan F. Stephan var på plads i Søborg Kirke i fredags på store bededag klokken 12 og forevigede holdet af konfirmander.


Blistrup Kirke

Store bededag klokken 10.30:

Jonas Ramstedt Bach

Camilla Bendix Larsen

Pernille Hilde

Caroline Offendal Bach

Thomas Rømer Hansen

Gabriel Juul Andersen

Oscar Bonne Gudmand-Høyer

Michael Houdam Andreasen

Store bededag kl 12.30:

Patrick Lindencrone Stehr

Conrad Leon Andersen Truelsen.

Kristi himmelfarts dag kl 10.00

Lærke Mylord Markersen

Nicoline Lindemark Møller Mortensen

Cecilie Claven Rasmussen

Mads Claven Rasmussen

Sigurd Krogh

Niclas Tony Klitgaard

Lukas Emil Henning

Christoffer Slettebjerg Olsson

Nikita Daniel Pedersen

Flere har sagt ja, og andre er på vej til at gøre det blandt årets konfirmander i Gribskov.
Flere har sagt ja, og andre er på vej til at gøre det blandt årets konfirmander i Gribskov.

Gilleleje Kirke

Konfirmation fredag den 12. maj klokken 10.00:

Anton Bertram Jespersen

Maria Helena Augustinus

John Grant Christensen

Maja Louise Holm Jensen

Lauritz Nim Grønbech

Tobias Strandby Møller

Nikolai Giovanni Rose

Tino Giovanni Rose

Mille Kirstein Sko

Jasmin Søderkvist Sørensen

Matias Wils

Konfirmation fredag den 12. maj klokken 12.00:

Oscar Emil Foss Annesen

Frederik Otto Bæk

Mads Henning Milan Hansen

August Mallte Kampmann

Kasper Rømer Kappelhøj

Jakob Blossfeld Kongsløv

Madeleine Dorthea Bjørnlund Kousgaard

Line Frank Larsen

Jakob Vonger-Lausen

Andreas Bjørstrup Mogensen

Christoffer Nymark Mogensen

Natasja Beck Lindorf Olsen

Jakob Grue Poulsen

Nikolai Theis Scharling

Lucas Rungsted Rodriquez Sjölin

Olivia Ørn Bylov Sørensen

Phillip Overgaard Thomsen

Konfirmation lørdag den 13. maj klokken 10.00:

Patrick Brogstad Steinstø

Nannus Elisasen

Anton Grebel Hansen

Emil Valentin Schønnemann

Kristian Lind

Thorbjørn Hippe Drasbæk

Magnus Milton Olsen

Ulv Aqqaluk Olmedo Gabe

Konfirmeres lørdag den 13. maj klokken 12.00:

Mathilde Chili Otto Jørgensen

Caroline Havsgaard Øland

Peter Bjergstad Nilsson

Mike Melchior Tiedemann

Victor Riisgaard

Celine Stoltz Egesø

Mikkel Alexander Olsen

Julie Amalie Kjersgaard

Benjamin Bent Rudi Jensen

Alexander Anton Vestergaard


Søborg og Mårum Kirker

Konfirmationer Store Bededag 12. maj 2017 i Søborg kirke

Klokken 10.00:

Thea Louise Plum Lindkilde

Signe Lykke Bukhave Nielsen

Louise Lykke Dyberg Olsen

Rebekka Dyberg Simonsen

Anne Hørup Slot

Astrid Møller Toftegaard

Sofie Klinkby Mansa

Sofie Herløv Zwicki Mayntzhusen

Klokken 12:

Sebastian John Kleis Larsen

Oscar de Neergaard

Kathlin Bjørnstad

Kaya Louise Just

Simone Tindal Brun Ladegaard

Marie Ahlmann Hasselager

Lukas Lolk Tækker

Martin Nordahl Petersen

Camilla Holmgaard Nikolajsen


Mårum Kirke

Konfirmation i Mårum Kirke Kristi himmelfarts dag klokken 10.30:

Caline Annemone Bredtoft

Clara Bonnesen Østergaard

Emilie Rank Johansen

Filippa Anker Kristensen

Freja Kofoed Larsen

Josefine Jehg Andersen

Benjamin Bernhard Schwærter

Jakob Juel Hamborg

Louis Gustav Kjeldgaard Couppe

Oskar Peter Dahl


Vejby Kirke

Konfirmationer i Vejby kirke 14. maj 2017 kl. 10.00

Oscar Reynaldo Birkedal

Patrick Broch

Mikkel Bay Glüsing

Ida Juel-Kristensen

Jens Juhl-Holm

Albert Kildevang Knudsen

Alexander Rosenberg Linde

Mathias Møller

Jonathan Kruse Petersen

Niels Jakob Pilemand

Lucas Laurits Schwærter


Tibirke Kirke

Konfirmation i Tibirke søndag 21. maj 2017 kl. 10.00

Juliane Ingeborg Trampe Frydensberg

Benjamin Windahl Halle

Malte Just Larsen

Magnus Bro Lundgren

Gustav Axel Monberg

Nick Nielsen

Anna-Louise Bonde Bøgebjerg Olsen

Holger Skorstengaard Tjalve

Luka Liebmann Utzon


Esbønderup Kirke

Konfirmation i Esbønderup St. Bededag 12. maj 2017.

Klokken 9.30:

Laura Wolff Bruun

Anitta Vesth Marker Dahlquist

Anna Ward Glarfort

Charlene Gabrielle Linke

Clara Honoré Hansen

Emilie Ward Glarfort

Erica Østrup

Emil Vedel Thage

Jonathan Gundelund Meyn

Magnus Hultgreen Bay Olsen

Klokken 11.30:

Jeanne Rahr Jensen

Josefine Salgaard Stougaard

Laura Tingsted Sørensen

Mia Kjellmann Nielsen

Signe Krogsgaard Gudnason

Nikolaj Vindahl Kjob

Sebastian Krogsgaard Gudnason

Thomas Thulin Nygaard-Jensen

Tobias Ditlefsen Caprani

William Nybo Petersen

August Al-Erhayem Jørgensen

Thorbjørn Hippe Drasbæk


Græsted Kirke

St. Bededag, fredag den 12. maj 2017 klokken 10.00:

Mads Brunhøj Andersen

Frederik Leerbæk Fyrsterling

Oskar Braunschweig Hansen

Benjamin Mahler Jørgensen

Stine Lindberg-Pedersen

Emilie Hammer Møller

Emma Schmidt

Nick Shaun Brown Sørensen

Sofie Westring Sørensen

St. Bededag, fredag den 12. maj klokken 12.00:

Asbjørn Heine Jensen

Marie-Louise Nicole Pålsson Jensen

Pernille Jordy Jensen

Lukas Brinch Justiniano

Martin Præst Lindorf

Rasmus Nymark Lund

Nakita Helena Dybro Stoltenberg

Oscar Kruse Sørensen

Lucas Thorsson

Sine Bøge Velser

Casper Stonor Werner

Søndag den 14. maj kl. 10.30:

Klara Larsen

Lea Linda Bejning Andersen

Mads Svanholm Hansen

Mikkel Andersen

Nicolai Larsen

Oscar Plesner Bergholdt

Sandra Ørts Jensen

Simone Eriksen

Simon Slettebjerg Johannessen

Stefanie Nielsen


Publiceret: 17. Maj 2017 07:00
¨

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de lokale nyheder hver
dag fra Ugeposten Gribskov

ANNONCER
Se flere
Ugeposten Gribskov
Seneste
Ugeposten Gribskov
Mest læste
Ugeposten Gribskov
112
Politiken
Seneste nyt
Ekstra Bladet
Seneste nyt
Jyllands-Posten
Seneste nyt